motto tygodnia: Duda nie jedzie do Jerozolimy i co my teraz zrobimy?
- „Wojsko bardzo polskie”: O możliwej korupcji w elitarnej jednostce wojskowej GROM pisze Mateusz Cieślak.
- „Jakoś się dogadamy”: Wobec groźby konfliktu zbrojnego Michał Marszał ułożył niezbędny na wojnie słowniczek polsko-irański.
- „Wszyscy Żydzi prezydenta”: Retoryka Andrzeja Dudy uzasadniająca jego decyzję o niepojechaniu na Światowe Forum Holokaustu przypomina retorykę niesfornego dzieciaka.
- „Pogoda dla esbeków”: Andrzej Rozenek o złożonej w Sejmie przez Nową Lewicę projekcie ustawy przywracającej poprzednią wysokość rent i emerytur byłym pracownikom Służby Bezpieczeństwa i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
- „Taniej pod mostem”: Publikacja Tadeusza Jasińskiego o porażce rządowego programu „Mieszkanie plus” oraz o równie nieudanej próbie jego reanimacji.
- „Polska na wysypisku”: Jasiński o śmieciach i zawiłościach ich segregowania. Czyli o tym, dlaczego, u diabła, jest tak drogo.
- „W dług się obrócisz”: Cieślak o pechowym przedsiębiorcy, któremu państwo wyciąga grzeszki sprzed lat.
- „Kasanowa”: Przed mężczyznami poznanymi w internecie ostrzega Maciej Mikołajczyk. Ostrzega nie tylko kobiety…
- „Masaż krzyża”: Bożena Dunat o tym, jak Kościół robi pieniądze na zdrowiu i rekreacji.
- „Kangura grzech pierworodny”: O tym, co katolicki publicysta Marcin Rola sądzi o przyczynach pożarów w Australii, pisze Łukasz Piotrowicz.
- „Staliny naszych czasów”: Artykuł Adama Liszowskiego o wszechwładzy korporacji oraz o tym, czy da się przed nią obronić.
- Rubryki: „Listonosz doniósł”, „Blog wszystkich świętych”, „Wiara czyni czuba”, rebusy polityczne i osiemdziesiąty odcinek komiksu Ryszarda Dąbrowskiego z cyklu „Przygody Jarka Niezdarka”.